Kursiyerler Sertifikalarını Aldılar
09 Mayıs 2019

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesi Eğitim Ar-GE birimi tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) 2019 etabı Hastane  Eğitim Ar_Ge Birim Sorumlusu Sevcan Atasoy koordinatörlüğünde konferans salonunda gerçekleştirildi.

Eğitim Ar-Ge sorumlusu Sevcan ATASOY  ‘’ Dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon bebek doğumdan sonraki ilk gün içinde, yaklaşık 2 milyonu ilk haftada hayatını kaybetmektedir. Yenidoğanın ölüm nedenlerinin başında; doğum asfiksisi gelmektedir ve ülkemizde asfiksi yenidoğan ölüm nedenleri içinde %6 gibi bir  paya sahiptir. Yenidoğanları yaşatmakta etkisi kanıtlanmış uygulamaları incelediğimizde, yenidoğan canlandırmasının yüksek kanıt düzeyine sahip olduğunu ve %6-42 arasında yenidoğan ölümünü engelleme potansiyeli bulunduğunu görüyoruz.

Neonatal Resusitasyon Programı (NRP)  nin temel amacı doğum anındaki asfiksi ve buna bağlı ölümleri, sakatlıkları engellemek ve doğumda bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma davranışı uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılmasını sağlamaktır.’’bilgisini paylaştı.

13 Doktor,6 Hemşire ve 2 Ebe’nin katılımıyla gerçekleştirilen  NRP kursunu başarıyla tamamlayanlara Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Gör. Mesut KOÇAK,  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şenay TANRIÖVER ve kurs eğitimcileri Doç. Dr. Fatih Mehmet KIŞLAL, Doç. Dr. Dilek SARICI, Uzm. Dr. Mine TINMAZ ve Uzm. Dr. Emel SAYLAM ‘ın katılımlarıyla sertifikaları verildi.

Kursiyerler Sertifikalarını Aldılar Fotoğraf Galerisi