Beslenme ve Diyet
01 Mart 2022

Hizmetlerimiz: Kurum beslenmesi, nütrisyon ünitesi, diyabet okulu, klinik ve poliklinik hizmetlerinde  bir yönetici diyetisyen , altı klinik diyetisyeni  ve bir memur, hastane kalite standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir.

Kurum Diyetisyeni: Kurum beslenme hizmetlerinde biri yönetici diyetisyen olmak üzere üç diyetisyen hizmet vermektedir. Yemek ihalesi teknik şartnamesi hazırlanmasında, İhale komisyonu, kontrol ve muayene komisyonlarında görev alınmaktadır. Hasta, refakatçi ve kurum çalışanlarının sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamaya yönelik aylık normal yemek ve diyet yemeği menüleri planlanmakta, hazırlanan menü listeleri için gerekli malzeme kabulü, depolanması, hazırlanması, pişirilmesi ve sunulması aşamalarında görev almaktadır. Mutfak ve servis personellerine hizmet içi periyodik eğitimler (Hijyen, iş kazaları vb.) verilmektedir.

Nütrisyon Diyetisyeni: Hastanemiz nütrisyon ünitesinde bir diyetisyen görev yapmaktadır. Düzenli olarak yoğun bakımlar gezilmekte ve kliniklerden gelen konsültasyonlara göre nütrisyon desteği alması gereken hastalara enteral ve parenteral beslenme programları hazırlanmakta, uzun dönem beslenme desteği ihtiyacı olan hastaların taburculuğunda beslenme raporları hazırlanıp, ürünlerin evde kullanımı sağlanmakta ve takipleri yapılmaktadır.

Klinik Diyetisyeni:  Hastane genelinde kliniklere yatan her hastanın diyetini; hastanın yaşına, cinsiyetine, biyokimyasal ve klinik bulgularına göre düzenlemekte ve uygulanmasını sağlamaktadır. Klinikten gelen konsültasyonlara gidilerek, hastaların ihtiyacına uygun beslenme programları hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

Poliklinik Diyetisyeni: Hastanemiz diyet polikliniğinde hafta içi her gün öğleden sonra bir diyetisyen görev yapmaktadır. Doktor tarafından yönlendirilerek diyet polikliniğine başvuran hastalara, hastalıklarına uygun diyet listesi düzenlenerek eğitim verilmekte, takip gerektiren hastalar rutin aralıklarla kontrole çağırılmaktadır.

Diyabet Okulu: Hastanemiz diyabet okulunda da bir diyetisyen bulunmaktadır. Belirli aralıklarla yetişkin diyabetik hastalara eğitim verilmektedir.

 Hizmetin devamlılığı için hafta sonu ve tatil günlerinde bir diyetisyen icapçı olarak görevlidir.

Kadromuz :

Sorumlu Diyetisyen: Fatma ŞENGÜL

Diyetisyen : Aliye SENİRKENTLİ

Diyetisten: Gülsüm FİDAN

Diyetisyen: Aytül KILIÇ

Diyetisyen: Leyla AYAN

Diyetisyen: Özlem ŞENTÜRK

Diyetisyen: Gizem DUMAN

Memur: Ayla BOSTAN