Hizmetlerimiz
07 Şubat 2022


Klinik, Poliklinik, Nütrisyon, Diyabet Okulu ve Mutfak alanlarında hizmet verilmektedir.


Klinik ve Tedavi Diyetisyeni
: Tüm kliniklerdeki hastalar gezilerek, doktor tarafından istenilen diyet doğrultusunda beslenme planlanması yapılmaktadır.  Hastalara hastanede yatarken ve taburcu olduktan sonra uygulayacağı diyeti hakkında eğitim ve beslenme programı verilmektedir. Çocuk endokrin ve yetişkin endokrin kliniklerinde diyabetik hastalara karbonhidrat sayımı eğitimi verilmekte ve belli aralıklarla takip edilmektedir. Hastanemiz genel cerrahi kliniğinde obezite cerrahisi ameliyatları yapılmaktadır. Bu tür hastaların ameliyat öncesi bilgilendirilmesi, ameliyat sonrası beslenme programları ve takipleri servis diyetisyeni tarafından yapılmaktadır.

Poliklinik Diyetisyeni: Diyet polikliniğinde yetişkin ve çocuk hastalara hizmet verilmektedir. Doktor tarafından polikliniğe yönlendirilen hastalara, diyet ve beslenme ihtiyaçlarına göre uygun diyet programı hazırlanmaktadır. Takip gerektiren hastalara ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Nütrisyon Diyetisyeni: Hastanemiz nütrisyon ekibinde bir diyetisyen görev yapmaktadır.  Düzenli olarak yoğun bakımlar gezilmekte ve kliniklerden gelen konsültasyonlara göre nütrisyon desteği alması gereken hastalara enteral ve parenteral beslenme programları hazırlanmaktadır.

Diyabet Okulu: Hastanemiz diyabet okulunda da bir diyetisyen bulunmaktadır. Belirli aralıklarla yetişkin diyabetik hastalara eğitim verilmektedir.

Mutfak Diyetisyeni: Mutfakta görevli diyetisyen aylık normal yemek ve diyet yemeği menülerini planlamaktadır. Mutfağa alınan her türlü yiyecek ve içecek malzemenin kontrolünün yapılması, hazırlanması, pişirilip servise sunulması aşamalarında görev almaktadır.