Bilgi İşlem
07 Şubat 2022

Bilgi İşlem Birimi Hastanemiz bünyesinde kullanılmakta olan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve bağlantılı donanımlarının bakım, onarım ve sürekliliğinden; Hastanemiz bilgisayarlarına hizmet veren sunucu sistemlerinin kurulumlarının ve gerekli bakımlarının yapılması ve performanslı çalışmasından; Bilgisayar ağ alt yapısının hazırlanması, kablo bağlantılarının düzenlenmesi, ağ cihazlarının kurulum ve çalışmasından sorumludur.


Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Laboratuvar Yönetim Sistemi (LBS) otomasyon programlarının eğitimlerini vermek bunların yanı sıra raporlamalar istatistiki verilerin değerlendirilmesi yapılmaktadır. Yazılım birimi olarak diğer veri personellerinin yetkileri olmayan bölümlere erişilerek hastalara ait gerekli çözümleri üretmekle görevlilerdir.

Hastanemizde; hasta kayıt, yatış ve taburculuk işlemlerini yapan 103 bilgi işlem personeli ve çeşitli birimlerinde çalışan 16 büro personeli mevcuttur. Merkez Binamızda, D Blok Polikliniklerimizde ve 50. Yıl Yenimahalle Semt Polikliniğimizde olmak üzere toplam 116 personelle hizmet vermekteyiz