Başvuru Şekli
12 Eylül 2019


Başvuru Şekli
Sağlık Kurulu işlemleri  Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Müracaatta istenilen belgeler şunlardır:
- Dilekçe (Memurluk, Öğretmenlik, Sözleşmeli Personel, Yurt Dışı, Ehliyet, Evlat Edinme,   Öğrenci Olur, Yurda Kayıt, Özürlü kimlik kartı, Sosyal Hizmetler bakıcı parası, Özel Özürlü Eğitim, ÖTV İndirimi, dilekçe ile müracaat gerekmektedir)
- Kurumlardan  Sağlık Kurulu için sevk edilmişse  sevk evrakı ve resmi yazı
- TC. Kimlik Numarası bulunan Kimlik Belgesi
-Akli Meleke Raporu alacaklar 2 adet ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş ) fotoğraf 

Gelir ve Kurumlar Vergileri Müdürlüğünden, Bağlı bulunduğu Kaymakamlık Mal Müdürlüğünden 2022 Maluliyet Tespiti ve Özürlü Raporların ücreti ilgili  Sosyal Güvenlik Kurumundan, bağlı olduğu kurumlarından Sağlık kurulu muayenesi için gönderilenler;  yazılarında  aykırı bir not olmadıkça ( ücreti şahıs tarafından ödenecektir  gibi ) ücreti kendi  kurumlarından tahsil edilmektedir. 

İşleyiş Şekli
Dilekçelerin  veya rapor istemi ile ilgili yazılarıyla beraber  Sağlık kurulu biriminde kayıtları yapılır. Muayene formu hazırlanıp  üstüne resim yapıştırılıp ilgili polikliniklerde muayenesi yapılmak üzere hazırlanan bu form kendilerine teslim edilir. Polikliniklerde muayenesi yapılıp muayene bulguları bu forma işlenmesi sonucunda şahıs tekrar sağlık kuruluna gelir ve hakkında karar verilmek üzere şahıs kurulda görülerek sonuca bağlanır. Bu esnada kurul gerekli görürse şahısları  yeniden sorgular ve  muayene edip kendileri ile ilgili son kararı vererek Sağlık Kurulu raporu tanzim eder. Başhekimlik tasdiki yapıldıktan verilir.

Verilen Sağlık Kurulu Rapor Çeşitleri
Tam Teşekküllü Raporlar
- Yaş Tashihi (ücretli mahkeme tarafından gönderilir)
- Memurluk
- Sözleşmeli Personel
- Öğretmenlik
- Öğrenci olur
- Yurt Kayıt
- Yurt Dışı İşçi
- Evlat Edinme
- Silah Ruhsatı
- Silahlı –Silahsız Özel  Güvenlik
- Vasi Tayini Raporu _Ücretli (Mahkeme tarafından gönderilir)
- Özürlü Raporları
- 2022 Malul Maaşı
- Vergi Muafiyeti
- ÖTV İndirimi
- Durum bildirir Rapor
- Özel Özürlü Eğitim için
- Özürlü Kimlik Kartı

Hastanemiz Sağlık Kurulu’ndan ENGELLİ sağlık kurulu raporu verilmektedir. Hastanemiz  Sağlık Kurulu’na doğrudan son bir ayda çekilmiş 3 (üç) adet vesikalık ( normal boyutlarda ) fotoğraf, hastanın kimliği ve kimlik fotokopisi ile başvuruda bulunabilir. Müracaatlarda hastanın olması zorunludur. Hasta veya yakını ilgili formları doldurduktan sonra müracaatı alınır.

Engelli sağlık kurulu raporu almak isteyen vatandaşlarımızın son 10 ( on ) gün içinde hastanemiz polikliniklerinden herhangi birine müracaat etmemiş olması gerekmektedir. Son 10 ( on ) gün içinde poliklinik girişi olanlara sağlık kurulu muayenesi için poliklinik girişi yapılamamaktadır.

Engelli sağlık kurulu raporu almak isteyenlerin daha önceden engelli raporu bulunmaması gerekmektedir. Engelli sağlık kurulu raporu bulunanlar ve yenisini almak isteyenler eski raporlarıyla Sağlık İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

KAMU SAĞLIK HİZMETLERİ FİYAT TARİFESİ için Tıklayınız...


Hastanemiz Sağlık Kurulu hafta  içi  Salı, Çarşamba ve Perşembe günü saat 13.30'da toplanmaktadır.
Özürlü Sağlık Kurul Raporları için Salı, Çarşamba ve Perşembe günü saat 13.30'da,
Askeri Sağlık Kurulu Perşembe günü 13:30’da toplanmaktadır.

İletişim
Ana Bina -1.Kat 
Telefon: 0312 356 90 00 / 1736