Hastanemiz Resim Yarışması Düzenliyor
04 Ocak 2022


'Pandemiden Böyle Korunuyorum' konulu resim yarışması.......... 
Hastanemiz  tarafından  İlköğretim 1,2,3,4'üncü sınıf öğrencileri arasında, dünya genelinde büyük kayıplara yol açan pandemiye karşı farkındalığı artırmak amacıyla  'Pandemiden Böyle Korunuyorum' temalı resim yarışması düzenlenecek.
Bu hafta başlayan ve 26 Kasım Cuma günü bitecek başvurular okul idarelerine teslim edilecek.
Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Uzm  Dr. Uğur Ufuk Işın, "Çocuklarımızın bu pandemiden etkilendiğini, bununla ilgili çocuklarımızın hissiyatlarını, duygularını almak için bir yarışma yapmayı uygun gördük. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de katkılarıyla 'Pandemiden Böyle Korunuyorum' konulu bir resim yarışması yapmaya karar verdik. Bu hususta ilkokul bir, iki,üç ve dördüncü sınıf öğrencileri arasında bir resim yarışması düzenliyoruz. Bununla ilgili bütün okullarımıza duyurularımızı gönderdik" dedi.
'RESİMLERİN BİZE ULAŞMASINI BEKLİYORUZ'
Işın, çocuklardan proje kapsamında hazırlayacakları resimleri beklediklerini belirterek, "Bu sayede çocuklarımızın maske, mesafe, hijyen konularındaki duyarlılıklarını anlamayı, bu süreçte çok yorulan sağlık çalışanları ile ilgili neler düşündüklerini ve Sağlık Bakanlığımızın yürüttüğü aşılama çalışmasındaki hissiyatlarını anlamayı amaçladık. Kasım sonuna kadar bütün resimlerin bize ulaşmasını bekliyoruz. Hastanemiz tarafından oluşturulan bir jüri sonucunda bu resimler tek tek değerlendirilecek ve kazananlara küçük bir ödülümüz olacak. Sağlık Bakanlığı yaklaşık 2 senedir pandemiye karşı büyük bir mücadele veriyor. Bütün sağlıkçılarımız bu süreçte yoruldu; maske, mesafe ve hijyen konusunda ayrıca da aşılanma ile ilgili olarak da çok büyük bir mücadele veriyoruz. Biz de çocuklarımızda bu bilinci artırabilirsek onların vasıtasıyla velilerimizin bilincini arttırabiliriz ve aşılama çalışmasına küçük de olsa bir katkımız olabilir" diye konuştu.

İşte Yarışmayla ilgili bilinmesi gerekenler:

YARIŞMANIN   ADI:

Covid-19 (Pandemi)'den korunma ve gerekli tedbirler  konulu İlköğretim 1-4. sınıfları kapsayan ''RESİM YARIŞMASI''

YARIŞMANIN KONUSU:

1 Mart 2019 tarihinde Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can kayıplarına yol açarak halk sağlığı anlamında ciddi sıkıntılara yol açan  Covid-19 (pandemi) hastalığına karşı  Sağlık Bakanlığımız çok yönlü tedbirler almıştır.  Bizlerde Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesi olarak  İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü ile el ele vererek ilçemiz sınırları içerisinde bulunan okullarımızla  ilköğretim (1-4) korunma tedbirlerini vatandaşın gündeminde tutarak Gerek aşı çalışmaları gerekse diğer tedbirlere teşvik  anlamında halkımızın duyarlılığını artırmak,

TÜRÜ:

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan  İlköğretim Okulları (1,2,3,4). sınıflar arasında resim yarışması

AMAÇ:

1- Covid-19 ( Pandemi) tedbirleri  hakkında vatandaşlarımızda bilinci canlı tutarak  özellikle çocuklarımızın gelecekte böyle bir salgın hastalıkla karşılaştıkları zaman şimdinin tecrübesi geleceğe ışık tutması.

2- Çocuklarımıza maske, mesafe, hijyen konularının önemini vurgulayarak  pandemi koşullarında tedbirin önemini vurgulamak.

3- Sağlık Bakanlığımızın pandemiye karşı aldığı tedbirleri çocuklarımıza resim yarışmasıyla farklı bir türden  özümsetebilmek

4- Pandemiye karşı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve hastalıktan korunabilme anlamında gerek ''Aşı'' gerekse diğer tedbirlerin teşviki  mahiyetinde  velilerin duyarlılığını artırmak.

 

KAPSAMI:

Bu  şartname SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2021 yılı kültürel etkinlikler kapsamındadır.

İÇERİK:

Yarışmaya katılacak eserler  '' Covid-19 ( Pandemi )'ye karşı alınacak tedbirler'' konulu olup alanında özgün çalışmalar olması gerekmektedir.

HEDEF KİTLE:

Ankara - Keçiören İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı  İlköğretim düzeyinde (1,2,3,4 sınıfları) kapsar.

 

YARIŞMA KOŞULLARI:

1-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arcılığı ile ilçemizde bulunan bütün ( 1,2,3,4 sınıfları bulunan)

 İlköğretim okullarına yarışma duyurusu yapılacaktır.

2- Çizilen resimlerde kurşun kalem kullanılacak olup boyama için sulu boya veya renkli kalemlerle boyama yapılabilecektir.

3- Çizilen resimler A3 veya A4  kağıdı ebadında olacaktır.

4- Eserlerin arkasına Öğrencinin ismi, okulu, sınıfı, adres ve telefonu açık ve anlaşılır bir şekilde yazılacaktır.

TELİF HAKKI:

Yarışmaya katılan eserlerle ilgili olarak yarışmacılar eserlerin tesliminden itibaren herhangi bir telif hakkı  veya farklı isim ve sıfatlarda herhangi bir hak talep edemezler.  Eserlerin iadesini isteyemezler.

DEĞERLENDİRME KURULU:

Yarışmaya katılan eserler  SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan  jüri tarafından değerlendirilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ:

1- İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile ilçemizde bulunan ( 1,2,3,4 sınıfları bulunan) bütün İlköğretim okullarına duyurusu yapılacaktır.

2- Yarışmaya katılan eserler en geç  26 Kasım 2021 Cuma günü mesai  bitimine kadar  okul idarelerine teslim edilecektir.

3- Okul idareleri 30 Kasım 2021 Salı günü mesai saati bitimine kadar Eserleri hastanemiz yetkilisine teslim edecektir.

4- SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesi alanında uzman kişilerden jüri oluşturup yarışmaya katılan eserleri 10  Aralık 2021 Salı gününe kadar değerlendirecek, dereceye giren resimler belirlenip eser sahipleri ve okul bilgilendirilerek ödül törenine katılım sağlanacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ:

Ödül Töreni Hastanemiz Kültürel etkinlikler çerçevesinde olup katılımcılara ve okullarına en geç 15 gün içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.  Kayda değer sürpriz ödüllerimiz vardır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Basın, Yayın-İletişim ve Tanıtım Birimi ( Yaşar ÇELİK ) 0312 356 90 00--- 0533 560 63 10

Pınarbaşı Mahallesi Sanatoryum Caddesi Ardahan Sokak No: 25 Keçiören Ankara

Bir resimde sen yap (5).png


Haydi (3).png

Haydi bir resimde sen yap (3) - Kopya.png