COVİD-19 AŞISINA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
04 Ocak 2022
Haberin Videosu için tıklayın
3V5A1188.JPG

3V5A1193.JPG

3V5A1199.JPG

3V5A1203.JPG


COVİD-19 AŞISINA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

Sağlık  Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda korona virüs ile mücadele kapsamında aşılama yaşının 25’e düşmesi, çeşitli meslek guruplarının ve SGK’ya kayıtlı tüm vatandaşlarımızın sisteme tanımlanmasının ardından, aşı merkezlerine olan talep arttı. 

Artan taleplere cevap vermek ve halkımızın güvenli ortamlarda aşılarını olabilmeleri için aşı merkezlerinde gerekli tedbirler alındı. 

Bu bağlamda SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi iki katlı binayı tamamen aşı uygulaması için ayırdı.   

SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Davut Akduman, "Ülkemizde Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda ve ilimizde de İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yoğun bir aşılama çalışması devam ediyor. Bu süre zarfında da dünya genelinde en fazla aşılanma oranına sahip ülke olarak son bir haftada gündeme oturduk. Aşılanma önemli. Bağışıklıkla beraber Pandemiden kurtulmanın en önemli silahlarından bir tanesi aşı. Bunun için bizlerde yoğun bir şekilde hastanemizde aşılama faaliyetlerine devam ediyoruz. Hastanemizde iki katlı bir yapıyı aşı uygulama merkezi haline getirdik. Günlük kapasitesi 3 bin ile 5 bin arasında değişen aşı uygulama merkezimizde vatandaşlarımız aşılarını rahatlıkla olabiliyorlar.''dedi.  

Başhekim Doç. Dr. Akduman, Sorumlu hekimler ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Gökçek'in kontrolünde  vatandaşların aşı taleplerine cevap verdiklerini ve son haftada  25.985 vatandaşımıza aşılarını yaptıklarını kaydetti.   

Pandemide en önemli silahın aşı olduğunun altını çizen Başhekim Doç. Dr. Akduman vatandaşların gayet sağlıklı bir ortamda aşılarını olduklarını vurgulayarak aşı şürecini şöyle anlattı. ‘’Vatandaşlarımız MHRS’den veya Alo-182 ‘den randevularını aldıktan sonra hastanemize gelerek aşı uygulama merkezimize müracaat ediyorlar. Aşı formlarını doldurduktan sonra aşı odalarımızda aşılarını yaptırıyorlar.  Aşı yapılan vatandaşlarımız hastaneden ayrılmadan her hangi bir olumsuz duruma karşı bir müddet dinlenme alanlarında dinlendirilerek durumları gözden geçirildikten sonra evlerine/işlerine uğurlanıyorlar.’’ Şeklinde konuştu.  

SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Davut Akduman; ''Bu vesile ile hastanemizde yoğun aşılama faaliyetlerine katılan hemşire hanımlarımıza, başlarında bulunan hekim arkadaşlarımıza, ve bunun lojistiğini sağlayan bütün çalışanlarımıza yürekten teşekkür etmek istiyorum.'' dedi.