DUYURU
04 Haziran 2020


HASTANEMİZE BAĞLI SEMT POLİKLİNİKLERİNDE BELİRLİ BRANŞLARDA NORMAL HASTA BAKILMASI HAKKINDA DUYURU

Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan Covid 19 salgını nedeniyle Hastanemiz halen pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.  İl Pandemi Kurulu kararı gereği 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren Hastane ana binamızda sadece randevulu hastaların muayenesi ile yeni normal sürece başlanması planlanmaktadır. Bu süre zarfında ana binada pandemi ve acil hastalar dışında poliklinik hizmeti verilmeyecek olup hasta kabul edilmeyecektir.

Ancak hastanemize bağlı semt polikliniklerinde  4 Haziran 2020 tarihi itibarı ile aşağıda belirtilen poliklinik ve branşlarda  sadece MHRS üzerinden olmak üzere hasta kabulüne başlanacaktır. 

Yükseltepe Semt Polikliniği:  ( Aile Hekimliği, Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Üroloji )

 

Bağlum Semt Polikliniği:        ( Kadın Doğum, Plastik Cerrahisi, Çocuk Hastalıkları, Gastroenteroloji, Beyin Cerrahi )

              Önemli NOT:

  • Polikliniklerde verilen tüm hizmetler randevulu olacağından; vatandaşlarımızın mutlaka randevu alarak semt polikliniklerimize başvurması gerekmektedir. Randevu almak için ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması veya e-nabız sistemi kullanılabilecektir. Randevusuz hasta kesinlikle kabul edilmeyecektir.
  • Polikliniklerimize maske takılmadan girilmeyecektir.
  • Polikliniklerimizde sosyal mesafeye(en az 1.5 metre) azami dikkat edilmelidir.
  • Vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en az olması için randevu saatinden en fazla 15 dakika önce poliklinik binasında olunmalıdır.
  • Polikliniklerde geçirilen süre boyunca maske takılmalı, hijyen ve fiziki mesafe kurallarına uyulmalı, mümkün olan en kısa sürede hastaneden ayrılmalıdır.
  • Polikliniklerde kalabalık oluşturmamak için, yapılacak olan başvurulara refakatçi olmadan gelinmelidir.