Erken Tanı Hayat Kurtarır
02 Ağustos 2019


            Kanser konusunda bilinmesi gereken en önemli şey erken teşhisin hayat kurtardığı gerçeğidir. Özellikle meme kanseri, jinekolojik kanserler, prostat kanseri, kolon kanseri çok sık görülen ve çok basit taramalarla erken tanı imkânı olan kanser türleridir. Kontrollerine düzenli olarak gelen hastalarda PSA seviyesinde yükselme tespit edildiğinde yapılan biyopsi hastalığın erken teşhis edilmesini sağlıyor. Erken evrede prostat dokusu ve eklerinin cerrahi olarak tamamen çıkarılmasıyla hastalar kanserden tamamen kurtulabiliyor. Bunun en yeni örneği geçen hafta Keçiören’de bir aile sağlığı merkezimizde yaşandı.

            İlçemiz Aile Hekimlerinden D0617269 No'lu Aile Hekimi Dr.Nurşen YEŞİLBOYA’nınHastası M.KARATAŞ hakkında kendisiyle görüştük. Kendisinin ifadesiyle; ‘’ Hastamız bundan 3 ay önce normal rutin kontrollerine geldiğinde PSA bakıldı ve değerlerinde sınırda yükselme görüldü. 15 gün sonra tekrar baktığımızda yükselmenin daha da arttığını fark ettim. Bunun üzerine hastamızı telaşlandırmadan hastaneye sevk ettim. Hastamız aynı zamanda emekli hastane personeli. Önerilerimi dikkate aldı ve ameliyat oldu. Prostat Kanseri adını bile ağzımıza almadan hastamızı şifaya kavuşturmaya vesile olmanın haklı gururunu yaşıyorum’’ dedi

            Keçiören İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak; Aile Hekimimiz Dr.Nurşen YEŞİLBOYA’ya ve hastamızı ameliyat ederek sağlığına kavuşturan Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Uzm.Dr.Çağrı ŞENOCAK’a teşekkürlerimizi sunar başarılarının devamını dileriz.  

 
  • collge.png
  • Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uzm.Dr.Çağrı ŞENOCAK.jpg
  • nane-1.jpeg
  • PHOTO-2019-08-01-11-07-28 (1).jpg
  • Adsız.png