BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM
24 Temmuz 2019

BASIN BAYRAMINI KUTLUYORUM

SBÜ Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Davut Akduman Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara, afetlere, acılara tanık olan, her türlü zorluğa rağmen sorumluluk bilinciyle çalışan basın mensuplarımızın takdire şayan başarılara imza attıklarının altını çizen Başhekim Doç. Dr. Akduman mesajında şöyle dedi: “ Toplum dinamiklerimizi ve evrensel değerleri önemseyen, doğru ve güvenilir haberciliği benimseyen, tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü toplum yapımızın vazgeçilmez unsurudur. İletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri olan basın, bireylerin gerçekleri öğrenmesinde en etkili araçlardan birisidir.

Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları yerinde ve çok önemli toplumsal bir görevi icra etmektedir. Gerek yazılı, gerek görsel ve gerekse işitsel basınımızın cefakâr çalışanları doğru, ilkeli ve tarafsız bir görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturduğuna inancım tamdır. İlkeli ve seviyeli bir meslekte yaşanan uzmanlaşma içerisinde Sağlık Muhabirlerimizin yeri biz sağlıkçılar için başkadır. Yüreğimizi avuçlarına sunarken vücudun ve ruhun esneklik içinde olması için harcadığımız çabada onların emekleri bizlerin mutluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle başta kurumumuz basın yayın ve iletişim çalışanları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim’’ dedi.