4.Klinik
08 Şubat 2022

GENEL BİLGİLER: Kliniğimizde göğüs hastalıkları, göğüs cerrahisi hastalarının, kadın hastalıkları hastalarının tanı, takip ve tedavi hizmetlerinin yürütüldüğü, bir servistir.

Kliniğimizde 18 adet tek kişilik hasta odalarımız mevcuttur. Yatan hastalarımızın servise kabulü sırasında hasta ve hasta yakınına servis tanıtılarak uyumu sağlanmakta, hasta ve yakınlarının uyması gereken kurallar, ziyaret saatleri ve kuralları, el hijyeni, akılcı ilaç kullanımı, diyet, kahvaltı-yemek saatleri, tuvalet-banyo kullanımı, taburculuk, tıbbi cihaz kullanımı vb. eğitimler verilerek kayıt altına alınmaktadır.

Hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda doktoru tarafından sigara bıraktırma, ağrı, evde bakım polikliniklerine ve pulmoner rehabilitasyon merkezine yönlendirilmeleri sağlanmaktadır.

Klinik hizmetleri 08:00-17:00 saatleri arası normal mesai, 17:00-08:00 saatleri arası nöbet hizmeti olarak yürütülmektedir.

Tüm alanların ve kişisel temizlik alanlarının temizliği temizlik planına uygun olarak yapılarak kayıt altına alınmakta ve enfeksiyon kontrolü sağlanmaktadır.

İhtiyaç halinde hastalarımızın psikolog ve sosyal hizmet uzmanı ile görüşmeleri sağlanarak destek ve yardım almaları sağlanır.

Taburculuk işlemleriniz sırasında kullanacağınız ilaçlar, diyetiniz, kullanacağınız tıbbi cihazlar, dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında eğitim verilmektedir.

HASTA POTANSİYELİ : Kliniğimizde göğüs hastalıkları kliniklerinin hastaları, göğüs cerrahisi kliniğinin hastaları ve kadın doğum hastalıkları polikliniğine ait hastalar yatmaktadır.Yatış işlemleri Uzm.Dr. Osman ÖRSEL tarafından onaylanmaktadır.

ODA SAYISI :Kliniğimizde18 oda bulunmaktadır. Bu 18 odanın hepsi tek kişiliktir.

YATAK SAYISI : Kliniğimizde 18 adet yatakla hastalara hizmet vermekteyiz.