Bilgi İşlem
30 Temmuz 2020

BİLGİ İŞLEM VE OTOMASYON EKİBİ           

Uzm. Dr. Engin ZABZUN

 


HASTANE BİLGİ YÖNETİMİ

Teknik Destek:

Oktay TEMİZ

Ferhat YENİÇELİK

İshak TARLABÖLEN

Yazılım Destek:

Fatih GÜNER

Sinan KAYNAR

Betül ÖZTURAN

DESTEK HİZMETLERİ

Bilgi İşlem Koordinatörleri:

Salim ULUTÜRK

Ersin AYGÜL


Bilgi İşlem Birimi Hastanemiz bünyesinde kullanılmakta olan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve bağlantılı donanımlarının bakım, onarım ve sürekliliğinden; Hastanemiz bilgisayarlarına hizmet veren sunucu sistemlerinin kurulumlarının ve gerekli bakımlarının yapılması ve performanslı çalışmasından; Bilgisayar ağ alt yapısının hazırlanması, kablo bağlantılarının düzenlenmesi, ağ cihazlarının kurulum ve çalışmasından sorumludur.


Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Laboratuvar Yönetim Sistemi (LBS) otomasyon programlarının eğitimlerini vermek bunların yanı sıra raporlamalar istatistiki verilerin değerlendirilmesi yapılmaktadır. Yazılım birimi olarak diğer veri personellerinin yetkileri olmayan bölümlere erişilerek hastalara ait gerekli çözümleri üretmekle görevlilerdir.

Hastanemizde; hasta kayıt, yatış ve taburculuk işlemlerini yapan 103 bilgi işlem personeli ve çeşitli birimlerinde çalışan 12 büro personeli mevcuttur. Merkez Binamızda, D Blok Polikliniklerimizde ve 50. Yıl Yenimahalle Semt Polikliniğimizde olmak üzere toplam 116 personelle hizmet vermekteyiz